Instalací Fotovoltaické elektrárny získáte

  • čistou eletrickou energii, šetrnou k životnímu prostředí
  • nadprůměrné zhodnocení vložených nákladů
  • menší závislost na dodavateli elektrické energie
  • možnost získání dotace = snížení počátečních nákladů
  • úsporu za účty za elektřinu ve výši 50 až 80%
  • zhodnocení Vaší nemovitosti

Navrhneme a postavíme Vám řešení na míru od jednoduchého ohřevu vody až po FV elektrárny s dobíjecí stanicí pro elektromobily. Pro rychlou návratnost zvláště složitějších systémů je nezbytný kvalitní návrh systému. 


Fotovoltaický ohřev vody

FVE s hybridním měničem a akumulátory

FVE s dobíjecí stanicí pro elektromobily

Měnič převádí stejnosměrné napětí Fotovoltaických panelů na střídavé napětí 220V. K měniči je připojen běžný elektrický bojler. Převod na střídavé napětí je nutný pro správnou funkci spínacích prvků (termostatu) v bojleru.

Fotovoltaický ohřev vody je vhodný pro domácnosti s malou spotřebou elektrické energie, kterým se nevyplatí investice do Fotovoltaické elektrárny s hybridním měničem a bateriovým úložištěm.Fotovoltaická elektrárna s hybridním měničem a akumulátory. Správně navržená elektrárna uspoří většinu nákladů za elektrickou energii.

V době, kdy svítí slunce jsou elektrické spotřebiče napájeny elektrickou energií vyrobenou ve fotovoltaické elektrárně a zároveň jsou dobíjeny akumulátory. Smart prvek umožňuje ukládání přebytečné energie například do ohřevu teplé vody. Další přebytky elektřiny jsou dodávány (prodávány) do distribuční sítě.

V době, kdy slunce nesvítí, jsou spotřebiče napájeny energií uloženou v akumulátorech. Po vybití akumulátorů na stanovenou mez jsou spotřebiče napájeny z distribuční soustavy.


Fotovoltaickou elektrárnu s hybridním měničem a akumulátorem doplníme nabíjecím stojanem pro dobíjení elektromobilů.

Pokud svítí slunce, je elektromobil dobíjen energií z FV panelů. Pokud slunce nesvítí (například v noci), dochází k "přelévání" elektrické energie z akumulátorů v domě do baterie elektromobilu. U moderních elektromobilů je možný i režim dodávky elektrické energie z baterie elektromobilu do domácnosti.